Studie a certifikace DERMATEST®

Dermatest pečeť

 

Účinky produktu Skinanim prokázala klinická studie

Balzámy Skinanim získaly dermatologickou certifikaci od institutu Dermatest®.  Dermatest je významná německá certifikační společnost, která provádí lékařské a dermatologické testy kosmetických a farmaceutických výrobků.

Cílem studie Dermatest® bylo prozkoumat snášenlivost denního a nočního balzámu u pacientů s atopickým ekzémem a lupénkou. Do studie bylo zařazeno 20 dospělých účastníků, z nichž 10 trpělo atopickým ekzémem a 10 psoriatickými stavy kůže, všichni toho času v klidové fázi ekzému. Testu se zúčastnilo 10 žen a 10 mužů o věkovém průměru 51 let, přičemž nejmladšímu účastníkovi testování bylo 22 a nejstaršímu 75.

Účastníci užívali balzámy Skinanim po dobu 4 týdnů, vždy 1x ráno denní balzám a 1x večer noční balzám. Produkty byly aplikovány především na pokožku obličeje a následně lokálně i na postižené oblasti po celém těle.

 

Hodnocení účastníků po ukončení testování

Žádný z účastníků se k toleranci produktů pokožkou nevyjádřil negativně, 15 z nich ji označilo jako dobrou, 4 pak dokonce jako velmi dobrou. 16 z 20 účastníků souhlasilo s tím, že produkt redukuje zarudnutí kůže a všichni účastníci potvrdili, že aplikace produktů jejich pokožce prospěla a její stav se evidentně zlepšil. 16 z 20 testujících potvrdilo snížení svědivosti iritovaných míst. 17 z 20 testujících potvrdilo, že během testování byly výrazně potlačeny symptomy atopického ekzému/lupénky. 18 z 20 účastníků by produkt doporučilo i dále.

U žádného z účastníků neproběhla alergická reakce, která by způsobila, že by testování musel přerušit, případně začít užívat léky. Po skončení testování nevykazoval žádný z účastníků patologické kožní změny v testovaných oblastech, přičemž byly z tohoto důvodu balzámy Skinanim označeny jako velmi dobře tolerované a nevedoucí k nežádoucím reakcím.

Na základě velmi dobré snášenlivosti během čtyřtýdenního testu získal Skinanim balzám pečeť Dermatest® s pěti hvězdičkami, což je v rámci stupnice institutu Dermatest nejvyšší možné hodnocení.

Podrobný popis studie Dermatest®, včetně metodiky, výsledků závěrečného dotazníku (hodnocení účastníky) a fotografií před/po (v anglickém jazyce, 5,1 MB).

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení