Vaše příběhy  

Všechny zde uvedené reference jsou od skutečných uživatelů balzámu Skinanim. Tyto reference nám poskytli dobrovolně, máme na ně kontakt a samozřejmě i jejich souhlas se zveřejněním. 

vlnka

 

Diagnóza: suchá kůže, věk: 0-3 roky

"Suchá kůže kolem kolínek, které jsme se u dcery nemohli zbavit, zmizela po dvou dnech mazání Skinanimem."

Nikol Novosadová, Luhačovice, 16.1.2024

 

vlnka

 

Diagnóza: atopický ekzém, věk: 18-30 let

"Dcérka používa Skinanim zhruba od svojich 13-tich rokov, kedy sa s ťažkým atopickým ekzémom na veľkých častiach tváre aj tela dostala až do nemocnice (momentálne má 21 rokov). O Skinanime som sa v tom čase dozvedela od kamarátky a odvtedy si ho pravidelne kupujeme. Dcérka si ho dáva na zapálené miesta (najmä lakťové jamky a oblasť nad viečkami, ktoré sú u nej dlhodobo najproblematickejšie) a krém jej pomáha tak, že už takmer nemusí siahať po kortikoidoch. Pre nás je Skinanim nenahraditeľnou pomôckou pri liečbe atopického ekzému, vrele ho odporúčam."

Miriam Duniová, Bratislava, 20.11.2023

 

vlnka

 

Diagnóza: atopický ekzém, věk: 4-17 let

"Skinanim jsme poprvé začali používat když byly dceři 3 měsíce a měla atopický ekzém v mokvavém stádiu na 50% tělíčka, budila se jak jí to svědilo co 20 minut. Skinanim zabral velmi rychle, po pár dnech obrovské zlepšení. Dnes je dceři 5 let a stále jej užíváme při zhoršení. I přes vysokou cenu na něj nedáme dopustit."

Jana Kukačková, Praha, 7.7.2023

 

vlnka Skinanim

 

Diagnóza: atopický ekzém, kontaktní dermatitida, lupénka, věk: >50 let

"Skinanim užívám asi už 10 let, přesně si to nepamatuji. Kupovala jsem si tyto krémy ještě když se to tady prodávalo v ČR historicky. Pak prodej skončil a já si to složitě objednávala přes Německo. Jsem ráda, že teď už to lze nakoupit zase v ČR. Používám pravidelně ráno denní a na noc večerní. Po letech hledání krému proti ekzémům, vyzkoušení snad úplně všeho, co bylo na trhu (nepočítám kortikoidní masti), tak nic nefungovalo a nechtěla jsem používat kortikoidy. Skinanim je prostě jediný, který mi na ekzémy funguje!"

Petra Kantorová, Český Těšín, 23.5.2023

 

vlnka Skinanim

  

Diagnóza: seborea, věk: 0-3 roky

"Používáme denní krém kdykoliv během dne několikrát a noční krém před spaním. Výsledek byl znát hned druhý den. Jsme velice spokojeni."

Lucie B., Nymburk, 15.5.2023

 

vlnka Skinanim

 

Diagnóza: atopický ekzém, věk: >50 let

"Používala jsem 14 dnů 1x ráno a 1x večer, po týdnu velmi pomohlo a pak spíše doléčení."

Jana Chalupová, Příbram, 14.4.2023

 

vlnka Skinanim

 

Diagnóza: dyshidrotické dermatitidy, věk: 0-3 roky

"Skinanim máme od úterý 28.2.23. Malý má problémy s ručkama, tak jsme začali mazat a dnes 4.3. sobota, musím říct, že lepší a znatelné.. neškrábe si ručičky, celou noc spí, přes den neříká, že má bebi a že ho to bolí .. Určitě doporučuji .. my jsme si vzali balení 5ml na zkoušku a určitě až dojde objednám ve větším balení :o) "

Lucie Dobrá, Chrást, 4.3.2023

 

vlnka Skinanim

Diagnóza: atopický ekzém, věk: 4-17 let

"Skinanim používáme na ložiska atopického ekzému. Zpočátku měl syn ložiska téměř po celém těle (až velké plochy puchýřků), pak třeba na chvíli zmizela a za pár dní se znovu objevila. Skoro rok jsme zkoušeli všechny možné krémy a mastičky. Alergie na potraviny žádná zjištěna nebyla, pyly ano. Nakonec jsme zjistili, že už měl kůži napadenou stafylokokem. Používal lokálně mast z lékarny (kombinace kortikoidů a antibiotik), bez které by se to už tedy nezaléčilo. Ta pomohla opravdu zázračně již po prvním namazání. Nicméně na tyto přípravky jsme velice opatrní a používáme je opravdu v případě krajní nouze. Současně s tím jsme ještě navštívili homeopatičku. Po podrobném rozboru nám byla určena homeopatika, která máme používat. Do toho jsme mazali Skinanimem den a noc. V nejhořších obdobích klidně 3-4x denně den a 1x denně noc a domazávali balzámem Exomega Control od A-dermy plus bral tabletu na alergii. Musím říct, že po kombinaci tohoto všeho, měl syn klid celé léto, to jsme pouze mazali A-dermou a když se objevil suchý flíček, tak rychle na něj Skinanim. Ale ekzém na něm vidět nebyl vůbec. Dokonce mi potom zpětně došlo, že přestal brát tabletu na alergii (v pylové sezoně :o)) Teď s přicházející zimou, se zase začínají objevovat suchá místa ve větším. Dál bere homeopatika a promazáváme ložiska denním Skinaninem a po koupeli nočním. Zbytek těla CeRaVe nebo A-derma. Ale ty by na samotná ložiska nestačily. Skinanim nechá na kůži lesklý film, který drží trochu déle než ostatní krémy, ale syn ho má na mazání nejraději, je mu nejpříjemnější, tak i ten lesk přežije:o) Doporučuji alespoň vyzkoušet."

Alena J., České Budějovice, 6.12.2021

vlnka Skinanim 

Diagnóza: atopický ekzém, věk: >50 let 

"Skinanim používám již několik let a stále je mým favoritem. Pro mne je skvělý zejména proto, že jej používám nejen na tělo, ale také na obličej. Je to první krém, který mohu používat i v okolí očí bez toho, že by oči reagovaly podrážděně. Doporučila bych ho všem atopikům se suchou formou ekzému, výborně se vstřebává a krásně promastí."

Martina M., Praha, 21.11.2021

vlnka Skinanim

 

"Produkty Skinanim jsou pro mě velice cenným pomocníkem, díky kterému se vyhojení ekzému u dětí (spolu s úpravou stravy) úspěšně daří. Jde o přípravky, které - jak jsem se sama už mnohokrát přesvědčila - skutečně fungují (a že v případě atopických dětí je takových přípravků skutečně pomálu). Proto maminkám Skinanim velice ráda doporučuji."

Věra Zíková, terapeutka, www.verazikova.cz (Řešení pro atopický ekzém metodou Ing. Věry Zíkové), 24.8.2021

 

vlnka Skinanim

Diagnóza: atopický ekzém, věk: 0-3 roky

"Skinanim užíváme cca jednou týdně, ekzém již máme pod kontrolou. Začala jsem dceru tímto zázrakem mazat, když jí byl asi rok. Ekzém i svědění byl pryč zhruba do týdne."

Blanka N., Bruntál, 6.7.2021

vlnka

Diagnóza: atopický ekzém, věk: 18-30 let

"Skinanim jsem používala pravidelně po dobu asi deseti dnů na rozsáhlejší ložiska atopického ekzému na vnitřních stranách paží a na obličeji. Je to krátká doba na dělání závěrů, ale došla jsem k přesvědčení, že na ekzém v akutním stádiu mokvání nejsou promašťující prostředky vůbec vhodné. Stav se vůbec nezlepšil, spíš naopak. V tomto stádiu mi mnohem více pomohla přírodní mast s obsahem zinku, který ložiska jemně vysuší a zabrání dalšímu šíření. Skinanim plánuji znovu použít až ve chvíli, kdy budou ložiska ekzému vysušená, nebudou zarudlá a mokvavá, a bude potřeba začít s promašťováním. Myslím, že v takové chvíli bude Skinanim dělat dobrou službu. Prozatím ho stále mažu na popraskané koutky kolem očí a na šupinatá místa v obličeji. Tam má ekzém jiný charakter a nemokvá, takže mohu promašťovat a Skinanim tady plní svou funkci. Na promazání suché kůže je fajn, příjemný a nepálí."

Eliška K., Praha, 22.3.2021

vlnka

Diagnóza: seborea, věk: 0-3 roky

"U našeho miminka jsme použili Skinanim na seboreickou dermatitidu a hned po pár aplikacích jsme viděli rozdíl. Jednalo se především o poškozené, zarudlé a mokvavé tvářičky. Náš problém to sice úplně nevyřešilo, protože se jedná o potřebu uzdravení zevnitř tělíčka, ale rozhodně to miminku napomohlo, aby se cítilo alespoň na chvíli lépe. Zároveň díky manželům Jakšíkovým, jejich rychlé komunikaci, ochoty a vstřícnosti jsme si na chvíli mohli ulevit. Kdybych o tomto balzámu věděla dříve, jistě bych ho použila raději, než standardní doporučované přípravky."

Jarka B., Praha, 13.3.2021

vlnka

Diagnóza: atopický ekzém, kontaktní dermatitida, věk: 4-17 let

"Zlepšení se dostavilo do týdne po každodenním užívání nočního a denního balzámu :-)"

Daniela P., Stupice, 11.1.2021

vlnka

Diagnóza: atopický ekzém, věk: 4-17 let

"Tento krém již celá naše rodina používá mnoho let a nedáme na něho dopustit. Pomáhá při ekzémech i při jiných projevech kožního onemocnění. Vyhovuje nám i jeho složení. Určitě doporučuji všem vyzkoušet."

Jana V., Rychnov nad Kněžnou, 26.12.2020

vlnka


Diagnóza: atopický ekzém, kontaktní dermatitida, věk: 18-30 let

"Pro mě nejlepší volba na léčbu atopického ekzému. Nic jiného téměř nezabírá. Využívám denní i noční variantu, a to hlavně v horších fázích, ale i jako prevenci."

Veronika B., Praha, 6.12.2020

vlnka


"S balzámem Skinanim mám při léčbě kožních onemocnění velmi dobré zkušenosti. Balzám doporučuji nejčastěji k léčbě dětského atopického ekzému."

MUDr.Ivona Kosová, kožní lékařka, Praha, 25.9.2020

linka

Diagnóza: atopický ekzém, věk: 0-3 roky

"Používám od úterý 22.9.2020 a dnes 26.9.2020 vidím opravdu veliké zlepšení."

Zlata Simonová, Česká Lípa, 26.9.2020

vlnka Skinanim

Diagnóza: atopický ekzém, věk: 4-17 let

"Krém používáme 2krat denně, pokud se ekzém vylepší tak vynecháváme Skinanim a promazáváme bambuckým máslem. Skinanim nám dlouho pomáhal a nemuseli jsme používat kortikoidove masti. Po 3 letech používání nám bohužel už tolik nepomáhá, možná už si dcera moc zvykla, ale bez tohoto krému by byl ekzém pravděpodobně ještě horší."

Pavla Zimová, Praha, 27.9.2020

vlnka Skinanim

Diagnóza: atopický ekzém, věk: 31-50 let

"Skinanim jsem používala dlouho, pak ale česká distribuce skončila. Jsem proto moc ráda, že je zpět na českém trhu. I přes vysokou cenu je to dobrý pomocník."

Marie M., Praha, 27.9.2020

vlnka

 

Články a další odkazy, které vám mohou pomoci se rozhodnout

Česká televize - Sama doma - Záznam chatu s MUDr. Ivonou Kosovou

Článek na foolmoon.cz - Těžký život atopiků
Článek na trendyzdravi.cz - Co prozradí kůže
Článek na rodicum.cz - Propojení starých přírodních receptur a nové moderní technologie
Článek na prozeny.blesk.cz - Léčbu léky můžeme nahradit přírodními prostředky 

Poznámka: ve starších článcích je Skinanim vyobrazen ve starém designu/balení. 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení